Maša in Mia državni podprvakinji v plezanju

06.02.2017

23. srednješolskega državnega prvenstva v športnem plezanju se je udeležilo 10 kranjskih gimnahzijcev.

Avtorica: Maja Mohar iz 3. č

Fotografinja: Meta Cerkovnik iz 3. f

V sredo in četrtek, 25. in 26. januarja 2017, je bilo Škofijski klasični gimnaziji 23. srednješolsko državno prvenstvo v športnem plezanju. Na njem je nastopilo 10 kranjskih gimnazijcev. Tekmovanje je potekalo v štirih skupinah; mlajši (1. in 2. letnik) in starejši (3. in 4. letnik) dijaki in dijakinje posebej. Dijaki brez licence (kategorija B) so plezali z varovanjem od zgoraj, dijaki z licenco (kategorija A) pa so smer še vpeli. Postavljene smeri so bile nekoliko težje od lanskoletnih in kot opazovalka lahko rečem, da so naši tekmovalci dali vse od sebe in dosegli izjemne rezultate. V finale so se uvrstili le štirje najboljši iz vsake skupine, kamor sta prišli, Maša Grošelj  iz 3. f iz B kategorije, ki je dosegla končno 2. mesto, in Mia Krampl iz 2. e iz A kategorije ki je prav tako dosegla 2. mesto. S tem sta osvojili naslov državnih podprvakinj.